ZNACZENIE CS JUNIORÓW: ZESPOŁY I LIGI AKADEMII GO

ZNACZENIE CS JUNIORÓW: ZESPOŁY I LIGI AKADEMII GO post thumbnail image

Ponad tysiąc graczy gra w Counter-Strike’a na najwyższym poziomie, ale tylko nieliczni docierają na szczyt. Wielu młodym zawodnikom nie udaje się zrobić profesjonalnej kariery w grze. Scena zawodowa jest nieubłagana. Organizacje cybersportowe nie mogą sobie pozwolić na ryzykowanie nowymi talentami, a fani nie mają cierpliwości, by oglądać porażki swoich ulubionych drużyn. Młodzi gracze nie mają wystarczająco dużo czasu i miejsca na rozwój, a ich marzenia o zostaniu profesjonalnym graczem CS: GO powoli gasną.

No cóż, jest nadzieja w związku z ostatnim wzrostem i rozwojem drużyn juniorskich oraz lig akademickich. Profesjonalny Counter-Strike na najwyższym poziomie jest jednym z filarów cybersportu. Gra ma już 22 lata, a jej infrastruktura cybernetyczna jest wystarczająco stabilna, by stworzyć ekosystem sprzyjający integracji wszystkich zainteresowanych.

Podobnie jak w tradycyjnych sportach, najlepsze drużyny w CS: GO stworzyły swoje własne drużyny juniorskie. Ligi akademickie są również bardzo pomocne dla drużyn młodzieżowych. Rozmawialiśmy z najlepszym menedżerem ds. cybersportu w WePlay Esports, Evgeny Shepelevem, aby dowiedzieć się więcej o ich lidze akademickiej. Rozmawialiśmy również z trenerem Young Ninja, Fredrikiem ‘Slap’ Junbrantem, który zaoferował kilka genialnych pomysłów trenerskich, a także swoje przemyślenia na temat drużyn młodzieżowych i lig.

KORZYŚCI Z BYCIA W DRUŻYNIE JUNIORÓW POD NIP

Zapytany o korzyści płynące z posiadania młodszego zespołu w organizacji takiej jak Ninjas In Pyjamas. Fredrik zwrócił uwagę na kilka kluczowych dla nas punktów.

“Gramy przeciwko najlepszym drużynom na arenie międzynarodowej i bierzemy udział w turniejach, w których prawdopodobnie nie wzięlibyśmy udziału, gdyby nie NIP, takich jak Liga Akademii. Bycie częścią jednej z najlepszych drużyn CS: GO na świecie daje młodym graczom szansę na rywalizację w profesjonalnych ligach, tak jak w seniorskim składzie.

Według Fredrika, NiP może dostarczyć wiele narzędzi i zasobów, aby pomóc graczom w unikalny sposób. Rozwijaj się zarówno w grze, jak i poza nią. Zarówno Erik “ztr” Gustafsson, jak i Linus “LNZ” Holteng są zmiennikami w seniorskiej drużynie NiP-u i są przykładami udanej drużyny juniorów i systemu ligi akademickiej.

“Jeśli jesteś wystarczająco dobry, udowodniliśmy, że nie boimy się wypróbować nowych talentów z drużyny akademickiej w głównym składzie. Zarówno ztr jak i LNZ przyszli z drużyny akademickiej i grali w podstawowym składzie.”

PRAKTYKA Z GŁÓWNYM ZESPOŁEM I RÓŻNICE TRENERSKIE

Zapytaliśmy Fredrika, czy juniorzy będą mieli czas na grę z seniorami? “Zazwyczaj gramy przeciwko sobie, aby ćwiczyć do określonego celu, jak możliwość ćwiczenia rund pistoletowych lub wymuszonych buys”, wyjaśnił. “W” normalnej “praktyce grasz jedną rundę pistoletową po każdej stronie i trudno jest to udoskonalić, jeśli nie masz czasu na ćwiczenia”.

Trener Young Ninjas powiedział, że to wspaniałe mieć dwie drużyny w jednej organizacji. Mogą trenować w różny sposób i pomagać sobie nawzajem w doskonaleniu się w Counter-Strike’u.

“Jeśli któryś z piłkarzy głównego składu potrzebuje dnia wolnego z różnych powodów, korzystaliśmy z zawodników akademii podczas treningów z głównym składem” – dodał.

Zapytaliśmy również o różnice w pracy trenerskiej pomiędzy drużynami juniorów i seniorów. Według Fredrika, różnice te ujawniają się w zależności od jednostki. Trudno je więc dostrzec.
“Powiedziałbym, że starsi gracze są bardziej ukształtowani i wiedzą jak chcą grać i jaka jest ich rola, podczas gdy młodsi niedoświadczeni gracze próbują się zorientować w czym są dobrzy i jak chcą grać”. Powiedział.
Nawet na poziomie akademickim zawodnicy szukają swoich ról i tego, w czym są dobrzy. Jeśli więc jesteś młody i jeszcze nie zafiksowałeś się na roli, nigdy nie jest za późno.

 

Tags:

Podobne posty