LOL: ZAPOWIEDZI I PRZEWIDYWANIA PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ W 2021 ROKU

LOL: ZAPOWIEDZI I PRZEWIDYWANIA PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ W 2021 ROKU post thumbnail image

Półfinały Mistrzostw Świata League of Legends 2021 są tuż za rogiem. Pozostały już tylko cztery drużyny, a koniec 11 sezonu zbliża się wielkimi krokami. DAMWON KIA, T1, Edward Gaming i Gen.G to czołowa dwójka z pięciu przed zdobyciem upragnionego Invitational Cup. Oto zapowiedź półfinałów i tego, jak każda z drużyn dotarła do tego etapu.

DAMWON KIA VS T1

W meczu, który wielu nazywa finałem przed finałem, spotkają się dwie najlepsze drużyny Mistrzostw Świata 2021. Nie ulega wątpliwości, jak bardzo T1 i DAMWON KIA dominowały w tej imprezie. Ci dwaj potężni centrzy rozbili wszystkie statystyki i są gotowi dostarczyć porywający wynik z pięciu spotkań.

W tej serii jest wiele fabuł, a oto niektóre z najważniejszych. Począwszy od T1, w innym dniu i w innej siatce, a nawet w innym formacie, zobaczymy ich w finale Pucharu Świata. To zbrodnia, że te dwie drużyny powinny spotkać się w półfinale. Przypomina się półfinał ROX przeciwko SKT z 2016 roku. Tamta seria była jedną z najwspanialszych wszech czasów, a ta seria może się z nią równać.

OSTATNIA SZANSA HANA NA SZCZYT

Kim “Han” Dong-ha przeżywa turniej swojego życia. Był jednym z najlepszych graczy w turnieju i byłoby bardzo poetycko zobaczyć go podnoszącego trofeum, które umykało mu przez całą karierę. Ze względu na służbę wojskową, Khan będzie zmuszony przejść na emeryturę po zakończeniu sezonu, co oznacza, że te Mistrzostwa Świata będą zawsze jego ostatnimi. Mimo, że miał okazję zagrać w wiosennym splicie, żadna drużyna z międzynarodowymi aspiracjami nie wybierze Khana nawet na jeden split.

Ostatnim ważnym wydarzeniem jest perspektywa zdobycia przez T1 czwartego Mistrzostwa Świata. Zwycięska drużyna w historii LoL-a ma szansę przedłużyć swoje dotychczasowe tytuły mistrza świata i powstrzymać DAMWON przed stworzeniem własnej dynastii. Mimo, że w tym roku w LCK wyglądali na udanych lub nieudanych, T1 znacznie wzmocniło się w tych Mistrzostwach Świata i pokazało wielką poprawę, nawet pokonując swoich rywali w DAMWON w wielu obszarach statystycznie.

Choć T1 od początku turnieju znacznie się poprawił, najbezpieczniej jest postawić na broniących tytułu mistrzów świata w DAMWON KIA. Ich zdolność do rozdzielania drużyn nawet z tyłu przypomina klasyczne SKT T1 i nadszedł czas na nową dynastię. Ta seria prawdopodobnie zakończy się wynikiem 3:1 na korzyść DAMWON, ponieważ chcą oni jeszcze bardziej ugruntować swoje dziedzictwo.

GEN.G VS EDWARD GAMING

Drugi półfinał został potwierdzony wczoraj, gdy koreańska formacja Gen.G pokonała Cloud9, by oficjalnie wyeliminować zachód z Mistrzostw Świata w 2021 roku. To był mieszany worek, ponieważ seria sprowadziła się do Gen.G. Pokazali oni, jak silnie potrafią walczyć jako drużyna, ale ostatecznie zmagali się w środkowej części gry, a Cloud9 powinno było wykorzystać przewagę w pierwszej i trzeciej grze.

Gwak “Bdd” Bo Sung był jedną z gwiazd turnieju i był potworem w swojej serii przeciwko C9. Perkz ma jego numer od lat i dobrze było zobaczyć go w szerszym gronie na międzynarodowej scenie.

Edward Gaming zabił swoje demony, gdy w końcu dotarli do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. EDG pokonało MSI Champions RNG 2021 w pięcio-meczowym thrillerze, aby zapewnić sobie miejsce w pierwszej czwórce na Mistrzostwach Świata. Chociaż historycznie w tym sezonie polegali oni w dużej mierze na swojej dolnej linii, tym razem był to wysiłek zespołowy, w którym obaj gracze z linii solowej przyłożyli swoją wagę.

Choć wielu może uważać ich za szczęściarzy, nie mają po swojej stronie dwóch najlepszych drużyn w turnieju, to jednak jest to wielka szansa dla obu stron. HSG od wielu lat dąży do osiągnięcia finału Pucharu Świata. Nawet w latach swojej dominacji, nigdy nie byli w stanie pokazać się tam, gdzie to miało znaczenie. To samo z EDG, mają w składzie światowej klasy talent, tylko nie byli konsekwentni, kiedy trzeba było.

Chociaż Gen.G i, co ważniejsze, BDD miało pewne przewagi nad Cloud9, to wciąż jest to ta sama drużyna, która będzie walczyć z silniejszymi rywalami. Pierwsza i trzecia partia mogły z łatwością zakończyć się zwycięstwem C9, ale C9 nie potrafiło się zamknąć. Gra Gen.G w mid-late wciąż jest podejrzana i trudno sobie wyobrazić, by EDG tak łatwo ich odpuściło. Dlatego też EDG ma szansę pokonać Gen.G w trybie 3-1.

Tags:

Podobne posty