Kim jest Summit, podobno nowy top laner Cloud9?

Kim jest Summit, podobno nowy top laner Cloud9? post thumbnail image

Cloud9 ma podpisać kontrakt z koreańskim graczem Park ‘Summit’ Woo-tae, podczas gdy kultowa północnoamerykańska organizacja kontynuuje burzliwy offseason.

To nie jest offseason, na który Cloud9 prawdopodobnie liczyło.

Pomimo awansu do ćwierćfinału Worlds 2021 na Islandii, Cloud9 zostało z poważną dziurą do zapełnienia po tym, jak mid laner Luka ‘Perkz’ Perković ogłosił, że opuszcza drużynę.

Jak po raz pierwszy doniósł Travis Gafford, Cloud9 ma pozyskać koreańskiego wolnego agenta Summita, a top laner z 2021 roku, Ibrahim ‘Fudge’ Allami, zostanie przesunięty na środkową aleję.

Summit

Kim jest Summit?

Park ‘Summit’ Woo-tae jest ostoją LCK. Rozpoczynając swoją karierę jako sub dla Afreeca Freecs w 2018 roku, spędził ostatnie trzy sezony jako podstawowy top laner dla SANDBOX Gaming.

Podczas gdy SANDBOX Gaming zmagało się z trudnościami w LCK, a ich najlepszy finisz to 3. miejsce w finałach regionalnych 2019, Summit często wyróżniał się jako jeden z jasnych punktów drużyny.

W letnim splicie LCK 2021, Summit grał 13 bohaterami, uzyskując 55,3% wskaźnik zwycięstw, jako że SANDBOX wygrało 26-21 w meczach, w których grał. Jego najczęściej wybieranym bohaterem był Gnar, grając futrzanym specjalistą 13 razy i uzyskując 76,9% zwycięstwa.

Po porażce w Finałach Regionalnych 2021, SANDBOX Gaming wydaje się dokonywać zmian w swoim rosterze. 14 listopada zwolnili zarówno Summita, jak i junglera Kim ‘OnFleek’ Jang-gyeom. 15 listopada ujawnili resztę swojego rosteru na 2021 rok i podpisali kontrakt z byłym zmiennikiem T1, mid lanerem Lee ‘Clozer’ Jy-hyeonem.

C9 Summit?

W krótkim filmiku umieszczonym na swoim kanale YouTube, Travis Gafford ujawnił, że Cloud9 pozyska Summita jako nowego top lanera, a Fudge zostanie przesunięty na mid lane.

Summit wnosi mnóstwo doświadczenia z wysoce konkurencyjnej ligi i z pewnością będzie rywalizował z takimi zawodnikami jak Gabriël ‘Bwipo’ Rau i Kim ‘Ssumday’ Chan-ho o tytuł najlepszego top lanera w LCS.

Pozostaną jednak pytania, czy jest to najlepszy ruch dla Cloud9. Cloud9 będzie teraz grało z drugoroczniakiem Fudge’em w roli off-rolla, podczas gdy oczekuje się również, że do wyjściowego składu dołączy prospekt akademii Johan ‘Isles’ Rosario.

Czy te ruchy opłacą się Cloud9, przekonamy się dopiero po rozpoczęciu sezonu w styczniu.

Tags:

Podobne posty