CS: GO: DRUŻYNA, NA KTÓRĄ TRZEBA UWAŻAĆ NA PGL STOCKHOLM MAJOR

CS: GO: DRUŻYNA, NA KTÓRĄ TRZEBA UWAŻAĆ NA PGL STOCKHOLM MAJOR post thumbnail image

PGL Stockholm Major to jedne z najbardziej oczekiwanych zawodów w roku. Z 24 silnymi drużynami biorącymi udział w wydarzeniu, Major będzie prawdziwym testem dla fanów CS: GO na całym świecie. W zawodach wezmą udział tak znakomite drużyny jak Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Gambit Esports, Team Vitality i wiele innych, które powalczą o pulę nagród wynoszącą 2 miliony dolarów. Nie jest niczym niezwykłym mieć swoich faworytów, ale my stworzyliśmy listę kilku drużyn, które mogą poradzić sobie bardzo dobrze w konkursie i zyskać sławę.

GAMBIT ESPORTS.

Ostatnie duże zwycięstwo Gambit odniosło w finałach BLAST Premier Spring, gdzie pokonało NAVI i wygrało trudne zawody. Zwycięstwa w Intel Extreme Masters World Championship oraz w letnim konkursie są również przykładem tego, jak dobrze drużyna grała w tym roku. Mają świetny skład, z Abay’em “Hobbitem” Hasenovem, Dmitry’m “sh1ro” Sokolovem i Sergei’em “Ax1Le” Rychtorovem, który jest jednym z ich najlepszych graczy. Gambit nie wygrało kilku ostatnich zawodów i postara się dać z siebie wszystko w nadchodzącym turnieju.

ZESPÓŁ VITALITY

Początek roku 2021 nie był najlepszy dla Virality, ale nie był też zły. Ich drużyna zawsze zajmowała pierwsze lub czwarte miejsce w większości zawodów. Francuska organizacja ma jednak w swoich szeregach jednych z najlepszych graczy na świecie, takich jak Mathieu “ZywOo” Herbault czy Richard “shox” Papillon. Vitality było bliskie wygrania swojego 14. sezonu ESL Pro League, ale przegrało w wielkim finale z NAVI. Sztokholmski Major jest dla nich wielką szansą na podtrzymanie zasłużonego uznania dla zwycięskiej drużyny Majora.

URODZONY, BY WYGRAĆ

Natus Vincere są faworytami do zwycięstwa w konkursie. W pierwszych miesiącach tego roku wygrali BLAST Premier Global Final oraz DreamHack Masters. Od czasu przegranej z Gambit w finale BLAST Premier mają świetną formę. Dzięki zwycięstwom na IEM Cologne oraz ESL Pro League Season 14, ukraińska drużyna wygląda niezwykle groźnie i ma szansę na wygranie sztokholmskiego Majora. Są one obecnie domem dla jednych z najlepszych zawodników grających na najwyższym poziomie. Alexander “s1mple” Kostylev i Denis “electronic” Sharipov będą musieli liczyć się ze swoimi najlepszymi dniami w turnieju.

INNE CIEKAWE ZESPOŁY

Oprócz wyżej wymienionych drużyn, jest jeszcze kilka innych, które również mają duże szanse na zdobycie trofeum. G2 Esports, wicemistrzowie turnieju IEM Cologne, mają przed majorem przyzwoity skład. Ninjas in Pyjamas nie pokazali jeszcze swojej najlepszej formy, ale są jedną z najlepszych drużyn na świecie, która z pewnością może powalczyć o finał. Niektóre drużyny mają również potencjał, by stać się ciemnymi końmi rozgrywek. FaZe mogłoby spróbować i być może awansować, a z nieco mniejszymi szansami Team Liquid mogłoby pójść dalej. Mimo to, Astralis jest z pewnością faworytem do wskrzeszenia swojej formy i zmierzenia się z najlepszymi o zwycięstwo.

Tags:

Podobne posty